online marketing lepocreative

Prečo zvoliť internetový marketing?

Internetový marketing má rad výhod oproti starším propagačným metódam. Na tejto stránke nájdete niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali zamerať na propagáciu v prostredí internetu a čo Vám to môže priniesť.

Pojmom internetový marketing  ja osobne označujem všetky aktivity v online svete, ktoré slúžia na zviditeľnenie webových stránok, získanie nových návštevníkov, respektíve zákazníkov či klientov. Môže sa nazývať tiež  online marketing alebo  digitálny marketing,  záleží, ako si kto tieto jednotlivé pojmy definuje, ja pre zjednodušenie zostanem pri pojmu jediného.

Pozrite sa na stručný výpočet výhod, ktoré podľa môjho má internetový marketing oproti tradičným formám propagácie:

  • Zdroj informácií : drvivá väčšina ľudí a firiem dnes využíva internet ako zdroj informácií a kontaktov a tiež miesto, kde nakupujú. Je teda dobré byť vidieť tam, kde Vás Vaši zákazníci hľadajú.
  • Možnosti zacielenia : správne nastavené reklamné kampane sú zamerané na Vašu cieľovú skupinu. Správne urobená reklama na internete Vám teda neplytvá peniaze za oslovenie ľudí, ktorých nezaujíma. Môžete toto povedať aj o billboardu pri diaľnici?
  • Kontrola návratnosti investícií:  pokiaľ sú Vaše kampane pripravené profesionálom, budete vždy vedieť, čo Vám priniesli, aká bola návratnosť investícií (ROI), ktorú ste do reklamy vložili. Budete vedieť, koľko priniesla návštev, koľko zákazníkov. Môžete toto povedať o inzeráte v novinách?
  • Flexibilita : väčšina reklamných formátov, ktoré Vám ponúkam využiť, sú veľmi flexibilné v tom, že ich môžete vypnúť, zapnúť či zmeniť takmer okamžite (toto neplatí snáď len o SEO).

Možno máte negatívne skúsenosti s niektorými formami internet marketingu – buď ste si niektoré propagačné nástroje skúšali sami a neboli úspešní, alebo ste mohli naraziť na nie úplne poctivé chytrákmi, ktorí vsádzajú na to, že podnikatelia sa v internetovom prostredí nie celkom orientujú. V oboch prípadoch je má rada jednoduchá: nezanevrite na internetový marketing! Prišli by ste o veľa zákazníkov. V oboch prípadoch Vám tiež môžem pomôcť, poradiť, čo sa urobilo zle a nájsť cestu, ako to robiť lepšie.

Posted in Online Marketing

Leave a Comment

Lorem Ipsum is simply dummy text the printing and setting industry. Lorm Ipsum has been the industry